new_slider_02


 

„Automobilis – ne prabanga, o transportavimo priemonė“ – visiems žinoma frazė. Tačiau, daugumai iš mūsų mašina – tai ne tik komfortiška transporto priemonė bet vos ne šeimos narys, „brangus žaislas“, kuriam skiriame daugybę laisvo laiko ir pinigų. Ir visa tai galima paaiškinti – šiuolaikiškas gyvenimas verčia mus praleisti automobilyje kelias valandas (o kai ką ir pusdienį), nes dirbame, pramogaujame ir keliaujame automobiliu. Todėl renkamės tokią transporto priemonę, kuri mus tenkina ir žavi, ir turėtų dalelę „individualumo“, išsiskirdama iš minios kito transporto. Todėl, tiuningas, o tiksliau išmetimo sistemų tiuningas – puiki proga tai įgyvendinti. Visi mes skirtingi, todėl ir išmetimo sistemos tiuningą suprantame skirtingai. Vienam pakanka nedidelių išorės ir/arba garso pakeitimų, kitam gi tinka tik tiesioginis išmetimas arba sportinis jo variantas. Taip pat yra ir tokių, kurie negalės „ramiai gyventi“, kol jo golfas netaps maksimaliai panašus į Formulės 1 bolidą (šypsomės). Būtent dėl šios priežasties pažymėjome pagrindinius išmetimo tiuningo tipus:

– išmetimo sistemos tiuningas
– išmetimo garso valdymas telefonu (Naujiena!)
– išmetimo sistemos išsišakojimas
– garso pakeitimai (tyliau/garsiau)
– galios padidėjimas

Išmetimo sistemos tiuningas

Labai dažnai tiuningas traktuojamas, kaip automobilio išorės pakeitimai. Kas liečia išmetimo sistemą – dažniausiai tai duslintuvų dvigubinimas. Tokiems darbams atlikti galima pasirinkti tarp daugybės duslintuvo antgalių formų: apvalios, kvadrato ir stačiakampio formos. Jos yra pagamintos iš nerūdijančio plieno, atrodo stilingai ir ženkliai pakeis Jūsų automobilio išvaizdą investavus minimaliai laiko bei pinigų.

Išmetimo sistemos išsišakojimas

Rimtesnis Jūsų automobilio išvaizdos pakeitimas, palyginus su pirmu variantų – būtent ir yra išmetimo sistemos išsišakojimas. Viskas gana paprasta – išmetimo vamzdis, kuris yra iš vienos pusės, iššakojamas į du tokius vamzdžius. Tokia simetrija suteikia transporto priemonei rimtumo ir teigiamą įspūdį. Pasirinkti galima tarp kelių variantų: išvesti vamzdžius iš kairės ir dešinės pusės nuo buferio, sucentruoti abu vamzdžius arba naudoti tiunguotą buferį su integruotais antgaliais. Galutinis variantas priklauso tik nuo Jūsų pageidavimų.

Garso pakeitimai

Dar vienas populiarus tiuningo tipas – garso pakeitimas. Dažniausiai yra prašoma padidinti išmetimo garsą ir padaryti jį žemesnį pagal skambesį. Garsų diapazonas taip pat yra parenkamas pagal kliento pageidavimą. Galima įvairinti garsą, naudojant X-pipe ir H-pipe, išskirtinius ir originalius garsų efektus galima išgauti, naudojant išmetimą su 4 antgaliais, kai yra pasiekiamas rezonansas. Taipogi padidinus vamzdžių diametrą pagerėja dujų praeinamumas ir cilindrų užpildymas, o tuo pačiu ir galia, bei sukimo momentas.

Galios padidėjimas

Labiausiai vertingas ir tuo pačiu metu sudetingas ir brangus tiuningo tipas – galios didinimas. Kaip žinoma, duslintuvas atlieka kelias funkcijas: dujų iš variklio išmetimas, pavojingų medžiagų išmetimo sumažinimas į atmosferą, garso ir vibracijos sumažinimas. Tačiau, visa tai šiek tiek sumažina variklio galią. Įprastam automobiliui tai nėra kritinė vieta, bet sportiniam – galios praradimas šioje vietoje yra labai svarbu. Todėl sportiniams automobiliams taikomi visai kitokie sprendimai išmetimo atžvilgiu – vamzdžių skersmens didinimas, tiesioginiai rezonatoriai, downpipe’ai, išmetimo iššakojimas.

Kaip matote yra pakankamai nemažai būdų, kaip patobulinti Jūsų automobilio išmetimo sistemą. Jums telieka apsispręsti. Tiesiog pakeisti išmetimo išvaizdą bei garsą, integruoti tiesioginį duslintuvą, duslintuvo gofrą arba pilnai pakeisti visą išmetimo sistemą – tai priklauso tik nuo Jūsų norų bei galimybių.